press to zoom

press to zoom
1/1

   Ортодонтичне лікування

 

  Процес довгий, його тривалість може складати від декількох місяців до декількох років.І залежить він не тільки від ступеня важкості лікування і досвіду лікаря, але і від вас. Можливо, вам потрібно буде допомагати вашому лікарю. Дуже важливо виконувати всі ті рекомендації, які ваш лікар вам призначив. Деяким із вас потрібно буде носити резинки (еластики). Деяким ясенний розширювач чи лицеву дугу чи інші знімні апарати.

 Кооперація лікаря і пацієнта

Ризинки чи еластичні кільця використовуються, щоб допомогти перемістити ваші зуби з одного місця в інше. Якщо при призначенні еластичного кільця воно не буде використовуватися –зуби не будуть рухатись і час лікування може затягнутися.

 Рекомендації, яких ви повинні дотримуватися.

— Еластики повинні використовуватися 24 години на добу, якщо вам не сказали по іншому.

— Знімайте їх лише коли ви чистите ваші зуби чи їсте. — Носіть завжди з собою запасні еластики. Тоді ви зможете поміняти їх негайно, якщо вони порвуться.

— Якщо еластики не тримаються чи проявляють малі сили, будь ласка, зверніться до свого лікаря, щоб Вам підібрали необхідну кількість резинок визначеної сили.

— Деколи, коли ви тільки починаєте користуватися еластиками, зуби можуть трішки поболювати через навантаження яке до них прикладається, зазвичай ці відчуття проходять через декілька днів

— Спочатку вам може здатися, важким процес надягання еластичних елементів, але після декількох днів практики цей процес стане простим і звичним. — Якщо через деякі причини, ви не можете носити еластики, будь ласка, повідомте про це вашого лікаря.

                До                                               Після

 

  Зверніть увагу,що після вирівнювання прикусу      відновлюється повна симетрія обличчя .

         

    Планування лікування

Перша консультація у лікаря ортодонта: оцінка прикусу і планування лікування Перші і обов'язкові кроки, які повинен реалізувати ваш ортодонт - це оформлення медичної картки і стоматологічної картки, це необхідно для розробки найкращого для вас плану лікування. Обстеження порожнини рота допоможе виявити причинунеправильного положення зубів. Ваш ортодонт також повинен використовувати фотознімки і моделі щелеп, щоб точно відтворити стан прикусу до лікування. Медична і стоматологічна картки Відомості про раніше проведене стоматологічне лікування, а також про больові і інші симптоми допоможуть ортодонту оцінити стан порожнини рота. Вас можуть запитати про перенесені вами захворювання чи про медичні препарати, які ви приймаєте, оскільки все це може вплинути на ортодонтичне лікув

Ортодонтичний огляд Ваш ортодонт повинен буде оцінити позицію зубів: вас попросять відкривати і закривати рот для того, щоб визначити характер змикання зубів і щелеп.

Рентгенівські і фото знімки Рентгенологічне дослідження –це обов'язкова вимога, яка дозволяє детальніше вивчити як видимі, так і приховані частини зубів і щелеп. Вас можуть направити на прицільний знімок окремого зуба, або на панорамний знімок, де можна побачити зубні ряди повністю. Крім того, потрібно буде зробити рентгенівські знімки цілої голови (цефалометричний знімок). Він показує форму і положення ваших щелеп. Не всі клініки мають технічну базу, необхідну для цього виду рентгенівського знімку, тому вас можуть попросити зробити його в іншій клініці ще до першого відвідування лікаря -ортодонта. Додатково можуть бути зроблені серії фотознімків зубів, що дозволить зафіксувати їх положення до лікування.

Гіпсові моделі Ортодонт зробить гіпсові зліпки ваших щелеп, щоб точно визначити співвідношення верхніх і нижніх зубів при їх змиканні. Стоматологія перед ортодонтією Ваш ортодонт може направити вас на якісь стоматологічні процедури до початку ортодонтичного лікування. Попередня підготовка порожнини рота до брекетів може включати в себе лікування карієсу зубів, видалення окремих зубів для утворення місця іншим зубам, а також зміна форми чи розміру аномально великих чи малих зубів.

 

 

 

                        ВИДИ ОРТОДОНТИЧНОГО ЛІКУВАННЯ

 В залежності від клінічного випадку, ортодонт може рекомендувати вам брекет -систему чи знімний ортодонтичний апарат. Брекет-система забезпечує більш точну корекцію положення зубів, в той час як знімний апарат може бути хорошим вибором, якщо необхідні лише незначні зміни. Якщо вам рекомендована брекет -система, поцікавтесь в лікаря, які саме брекети він порекомендує.

Це короткий словник допоможе вам, зрозуміти, які механізми застосовуються в ортодонтичному лікуванні і яким чином вони переміщують зуби.

                                       Брекет- системи

Брекети прикріплюються до ваших зубів і залишаються на них під час всього періоду лікування. Брекет-система може виправляти різні аномалії прикусу, в тому числі глибокий і відкритий прикус

Естетичні брекети

 

  Керамічні та сапфірові( більш прозорі,більш єстетичні) брекети — менш помітні на зубах, ніж металеві. . Відтінок цих брекетів дозволяють їм практично зливатися з кольором зубів.

Металеві брекети Надійні у фіксації до зуба, не зношуються протягом довгих місяців використання

 Самолігатурні брекети

Не потребують підв'язування до дуги з допомогою лігатури, тому ви можете рідше відвідувати свого лікаря і менше часу проводити на прийомі. Крім того, ці брекети дозволяють скоротити загальний час лікування. За цими брекетами легше доглядати, і вони не змінюють свого кольору через те що на них не потрібно одягати еластичну лігатуру, щоб утримувати дугу в пазі.

 

Фіксація металевих брекетів -1800 грн

Фіксація керамічних брекетів-2800 грн

VITIS ORTHODONTIC — спеціальна профілактична серія для людей, які проходять курс ортодонтичного лікування. До її складу входить: зубна паста, ополіскувач, зубні щітки з маленькою і звичайною головкою, міжзубні щітки INTERPROX і гель для них, зручні набори в пластиковому футлярі приємного салатового кольору, шипучі таблетки для очищення пластинок або інших знімних ортодонтичних конструкцій.

 

                                            Як працює брекет-система?

  Переміщення зубів

 Зуби можуть переміщуватися в різних напрямках, в залежності від того, яким чином до них прикладається сила. Ваші зуби можуть стати більш чутливими чи злегка рухливими по мірі просування в кістці, але це відчуття зникає після того, як щелепа адаптується до змін.

 Перед фіксацією брекетів ваш ортодонт підготує поверхню зубів, очистить їх і обробить спеціальним складом. Далі лікар установить брекети на підготовлену поверхню і закріпити їх в правильній позиції з допомогою спеціального клею. Зазвичай брекети фіксуються спочатку лише на верхню щелепу, а потім через 3 тижні на нижню. Коли брекети встановлені, лікар вводить в них дугу і підв'язує її лігатурами, щоб утримати в пазах брекетів. Ортодонтичні дуги мають пам'ять форми. Спочатку вони отримають форму вашої зубної дуги. В міру того, як дуга почне складати форму, закладену в неї спочатку, вона буде спричиняти на зуби певний тиск, під дією якого зуби будуть переміщатися.

 В міру переміщення зубів гнучкі дуги змінюють на більш жорсткі, щоб прикласти більшу силу.

 Жорсткі дуги утримують зуби в правильному положенні, покипроходить адаптація кісткової тканини щелепи. Цей період може тривати декілька місяців. Адаптація кісткової тканини Хоч кістка і являється дуже щільною тканиною, вона може змінювати форму під тривалою дією тиску. У дорослих кісткова тканина щільніша, ніж у дітей, тому переміщення зубів проходить повільніше. Проте, початий процес переміщення зубів згодом стає стабільним. Стара кістка розсмоктується,а нова утвориться, щоб утримувати зуби в новому положенні. Кісткова тканина адаптується, дозволяючи зубам переміщуватися у будь-якому напрямку в залежності від застосування сили.  Довгостроковий тиск приводить до розсмоктування кістки в тій області, куди переміщується зуб. Коли зуб зміщується, зв'язки на супротивні руху стороні зуба натягуються. Натягування зв'язок являється сигналом до утворення нової кістки, яка заповняє пустоти від зміщеного зуба. Через деякий час утворена кісткова тканина утримує зуб в новому

 

 

                            Дієта під час ортодонтичного лікування

  Якщо ви носите брекет -систему, це не означає, що вам потрібно відмовлятися від всіх улюблених продуктів.

 Просто запам'ятайте маленькі поради:

— Вибирайте більш м'якшу їжу, наприклад, м'ясо птиці чи морепродукти. Також хорошим вибором будуть супи, соуси і лапша.

— Розрізайте їжу на менші куски, які можна легше розжувати. Не відмовляйтесь від жареного м'яса, піци – просто пам'ятайте про необхідність використання ножа. — Фрукти і овочі також розрізайте на окремі кусочки

— Морозиво-заборонено! Не вживайте дуже холодні або дуже гарячі страви — різниця температур може призвести до призупинення дії(дуги бувають термоактивні) чи погіршення характеристик брекет-системи

 

                                                        Ретенція

 Коли ваші зуби будуть вирівняні, ортодонт зніме брекети з допомогою спеціальних інструментів. Далі ваш лікар повідомить вам, який вид ретенційного апарату буде необхідний для носіння. Цей апарат буде утримувати ваші зуби в досягнутому положенні. Слідуйте рекомендаціям лікаря по носінні ретейнера, щоб надовго зберегти вашу посмішку красивою

 

Ретейнер фіксується з внутрішньої сторони зубів.